
Прочетен: 1489 Коментари: 0 Гласове:
Последна промяна: 10.11.2006 21:35
Опитът в останалите Европейски страни показва , че приватизацията в сектор енергетика / един от регулираните сектори в нашата страна / е най – успешна тогава , когато се състои върху основата на подходящо изградена законова рамка , опираща се на точно определени пазарни структури и правила. Успешно извършените реформи в областта на приватизацията са показател за повишаване доверието на чуждите инвеститори и осигуряване на необходимите инвестиции за определеният сектор. Но поради забявянето на реформите в енергетиката ,се налага да се приложи подходящ механизъм крепящ се на следните цели :
- допустима цена на енергията / разбира се в зависимост от фактори като потребление и конкурентноспособност /
- въвеждане на по –модерни сустеми за управление
- постигане на възвращаемост на инвестициите в сектора
- гарантиране на нормална продажна цена
Разбира се осъществяването на всяка една от тези цели е възможно единствено и само със постигането на баланс между тях. Успешното развитие на реформите в сектор енергетика е предопределено и посредством няколко фактора :
· стабилно финансово укрепване на самият сектор
· осъществяване на международен финансов одит
· разработване на допълнителна програма за трудова заетост в сектора
· установени правила и срок за осъществяване на крайните цели
Осъществяването на привватизацията и реформите в този сектор е от изклюзително значение за напредъка на нашата страна ,а успешното развитие на посочените цели може само да закрепи и доразвие в положителна насока преговорите по глава енергетика с Европейският Съюз .
Всички авторски права на дадената статия са запазени и собственост на Екипът на Razrabotkite / - / съгласно Закона за Авторското Право и сродните му права - чл.1 , чл.2, чл.3 /
Копирането или включването на тази или друга статия във друг сайт , вестник , или медия без знанието на Екипът на Razrabotkite е забранено , съгласно закона за Авторското право и Сродните му права
Трета национална катастрофа, мит, или ре...
© Що е "валутен цех"?
